Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu?

Decyzja o wykonaniu tatuażu powinna być dokładnie przemyślana, by rysunek na ciele mógł być pamiątką na całe życie. Niestety zdarza się, że z czasem przestaje on w satysfakcjonujący nas sposób zdobić skórę. Posiadany wzór może stracić swoje znaczenie, wyblaknąć, czy zwyczajnie przestać nam się podobać. W takiej sytuacji można podjąć się próby jego usunięcia.

Laserowe usuwanie tatuażu można wykonać w Warsaw Ink – studio tatuażu Warszawa. Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Obecnie, dzięki rozwojowi technologii, laserowe usuwanie tatuażu odbywa się przy pomocy laserów typu Q-switch. Usuwanie tatuażu za pomocą jednego z laserów Nd:YAG typu Q-switch można wykonać w WarsawInk – studio tatuażu w Warszawie. Różnią się one od siebie długością fal które emitują, a to właśnie one mają wpływ na skuteczność usuwania konkretnych pigmentów obecnych w barwnikach użytych do wykonania tatuażu. Do usuwania tatuaży kolorowych stosuje się fale o długości 532 nm, w przypadku ciemnych – 1064 nm. Podczas zabiegu laserowego usuwania tatuażu do skóry dociera skoncentrowana wiązka światła, która rozbija zawarty w niej barwnik na mniejsze cząstki, niszcząc przy tym jego strukturę. Następnie cząstki te są samoczynnie wchłaniane i usuwane przez nasz organizm.

Ile trwa laserowe usuwanie tatuażu?

Jedna sesja usuwania tatuażu może trwać od 20 do 45 minut, w zależności od wielkości rysunku. Jednak pojedynczy zabieg laserowy nie jest w stanie usunąć tatuażu, dlatego proces jego usuwania jest czasochłonny i indywidualny dla każdego z nich. Wynika to z ilości sesji, które będą potrzebne do jego usunięcia oraz konieczności zachowania około 6 tygodniowej przerwy między każdą z nich. W zależności od wielkości, umiejscowienia i koloru tatuażu liczba zabiegów może być różna, przeważnie może się ona wahać od 3 do 12 sesji. Należy wziąć jeszcze pod uwagę wiek i kolor skóry pacjenta oraz to, jak głęboko wykonany jest tatuaż. O tym, ile zabiegów będzie konieczne powinien nas poinformować lekarz, kosmetolog lub pracownik studio tatuażu w Warszawie Warsaw Ink u którego planujemy wykonywać zabieg.

Czy każdy może usunąć swój tatuaż za pomocą lasera?

Przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu są bardzo podobne do tych, które występują w przypadku depilacji laserowej. Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby ze znaczną opalenizną czy aktywną infekcją skóry w okolicach tatuażu, osoby w ciąży i karmiące piersią, osoby z chorobami tkanki łącznej oraz ze skłonnością do powstawania bliznowców, a także osoby przyjmujące niektóre leki. O tym, czy w danym momencie możemy poddać się zabiegowi powinien zadecydować lekarz.

Chcesz poddać się zabiegowi laserowego usuwania tatuażu? Skontaktuj się z tatuatorami ze studio tatuażu warszawa Warsaw Ink, którzy chętnie doradzą i pomogą Ci w tej kwestii!

Profumeria
Logo