Perfumy Paco Rabanne – wybór dla pragnących otaczać się luksusem

Paco Rabanne to dom mody, który odcisnął duże piętno na całej branży i dziś jest jednym z najbardziej cenionych projektantów na świecie. Szczególnie popularne są perfumy Paco Rabanne, uchodzące za atrakcyjne pod względem tak kompozycji zapachowych, jak i trwałości. I choć Paco Rabanne kojarzy się przede wszystkim z zapachami dla kobiet, to w kolekcji tego domu mody znajdziemy również znakomite propozycje dla panów.

Historia marki Paco Rabanne

Paco Rabanne to projektant mody hiszpańskiego pochodzenia, który w czasie wojny domowej w Hiszpanii (lata 1936-1938) wyemigrował z matką do Francji. Ta decyzja, choć podyktowana tragicznymi wydarzeniami, okazała się zbawienna dla przyszłości młodego Paco.

Ciekawostka

Prawdziwe personalia projektanta to Francisco Rabaneda Cuervo.

Rabanne, z wykształcenia architekt, od najmłodszych lat miał do czynienia ze sztuką krawiecką – jego mama była krawcową domu Balenciaga. Młody inżynier nie zamierzał poświęcić się budownictwu. Wolał projektować, początkowo biżuterię, a jego pracodawcami byli tacy giganci świata mody, jak Givenchy, Balenciaga czy sam Dior.

W 1966 roku Paco Rabanne zakłada własny dom mody – pod taką samą nazwą. Projektant od początku wyróżniał się niekonwencjonalnym stylem, wykorzystując m.in. swoją wiedzę z zakresu architektury.

Twórca jednego z najbardziej charakterystycznych stylów we współczesnej modzie zmarł w 2023 roku, jednak pozostawał nieaktywny już od końca lat 90. XX wieku. Marka Paco Rabanne ma się natomiast znakomicie, obecnie słynąc przede wszystkim z produkcji luksusowych wyrobów perfumeryjnych.

Perfumy Paco Rabanne – jak to się zaczęło?

Perfumy, w tym wody perfumowane i toaletowe Paco Rabanne, są prawdopodobnie najlepiej sprzedającymi się produktami perfumeryjnymi na świecie. Co stoi za sukcesem marki? Na pewno bezkompromisowość, tworzenie unikalnych kompozycji zapachowych, ale też sprawny marketing. Kto z nas nie pamięta reklamy słynnych perfum „1 Million” we flakoniku przypominającym sztabkę złota?

Warto wiedzieć, że historia perfum Paco Rabanne sięga roku 1968, a sama marka była jedną z pierwszych domów mody, który wprowadził na rynek własny zapach. W kolejnych latach świat podbijały takie perfumy, jak Metal, Night, Sport czy Tenere.

Obecnie do najpopularniejszych propozycji zapachowych domu mody Paco Rabanne zaliczymy:

  • 1 Million;
  • Invictus;
  • Lady Million;
  • Fame;
  • Pure XS;
  • Phantom;
  • Olympea;

Marka ma w swojej kolekcji zarówno perfumy damskie, jak i męskie, przy czym Paco Rabanne jest kojarzone przede wszystkim z zapachami dla kobiet, które pokochały tę markę i uważają jej wyroby za jedne z najatrakcyjniejszych i najbardziej pożądanych upominków.

Tym, co wyróżnia perfumy Paco Rabanne jest niebanalny styl – charakterystyczny dla całej marki, również na poziomie ubrań, galanterii i dodatków. Wyroby perfumeryjne Paco Rabanne są bezkompromisowe pod względem połączeń nut zapachowych, budząc skojarzenia ze szczytem luksusu, klasy i wręcz bogactwa (co zresztą podkreśla design samych flakoników, będących wyrazistym elementem identyfikacji wizualnej marki).

Gdzie kupisz perfumy Paco Rabanne?

Perfumy tej renomowanej marki są dostępne w każdej dobrej drogerii i perfumerii. Paco Rabanne to marka globalna, osiągająca znakomite wyniki sprzedaży, co z jednej strony jest zaletą (duży wybór sprzedawców), a z drugiej rodzi pewien problem – mamy na myśli masowe podrabianie perfum tego domu mody.

Jak nie dać się naciąć na podróbkę? Najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem i kupować perfumy wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców: w drogeriach internetowych, znanych perfumeriach, zweryfikowanych sklepach.

Miejscem, w którym bezpiecznie kupisz oryginalne perfumy Paco Rabanne, jest Super Drogeria, z której pełną ofertą możesz się zapoznać na stronie https://www.super-drogeria.pl/. Pamiętaj, że w Super Drogerii masz darmową dostawę przy zakupach już od 299 zł i gwarancję otrzymania oryginalnego produktu pochodzącego z oficjalnej dystrybucji marki.  

Profumeria
Logo