Depilacja laserowa LightSheer®. Dlaczego warto z niej skorzystać?

W ostatnich latach depilacja laserowa zyskuje na popularności. Kobiety, ale również mężczyźni chcąc zapewnić sobie nieskazitelnie gładką skórę oraz komfort związany z brakiem konieczności golenia brody, pach, bikini czy nóg wybierają właśnie tą metodę pozbywania się niechcianego owłosienia.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na depilację laserową LightSheer®? Czym jest depilacja laserowa i jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa jest skuteczną metodą usuwania owłosienia polegająca na trwałym uszkodzeniu przyczyny wyrastania włosów, czyli mieszków włosowych tzw. cebulek włosowych. Energia światła lasera pochłaniana jest przez melaninę (barwnik) włosa, na zawsze unieszkodliwiając mieszki włosowe co w efekcie uniemożliwia ponowny wzrost włosów.

Aby depilacja osiągnęła wysoką skuteczność, zabieg depilacji laserowej musi zostać wykonany w serii składającej się z minimum 5 zabiegów.

Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony jednorazowo, efekt będzie nieznaczny i z całą pewnością nas nie zadowoli. Przeprowadzenie serii zabiegowej umożliwi nam pozbycie się niechcianego owłosienia nawet do końca życia. W zależności od predyspozycji osobniczych i zdolności organizmu do regeneracji może zdarzyć się, że potrzebne będą tzw. zabiegi przypominające. Tutaj również nie ma reguły, u jednej osoby zabieg przypominający trzeba będzie wykonać po 2 latach u innej po 5 latach a u kolejnej w ogóle nie będzie takiej potrzeby – jest to cecha bardzo indywidualna.

Technika zabiegu polega na przykładaniu do skóry głowicy urządzenia, która w trakcie wykonywania zabiegu chłodzi skórę, podnosząc bezpieczeństwo jak i komfort zabiegu. Podczas przyłożenia głowicy do ciała, oddany zostaje tzw. impuls, który emituje światło laserowe. Zabieg wykonany urządzeniem LightSheer® jest najbardziej komfortową metodą skutecznej depilacji laserowej.

Dlaczego warto skorzystać z tej metody usuwania owłosienia?

Zalet płynących z wyboru depilacji laserowej przy użyciu specjalistycznej aparatury LightSheer® jest naprawdę wiele i trudno wymienić je wszystkie. Warto skupić się na głównych atutach, aby zrozumieć, dlaczego tak wiele osób decyduje się właśnie na nią.

Wysoka skuteczność w usuwaniu owłosienia.

Jedną z najważniejszych zalet depilacji LightSheer® jest to, że nie spowalnia ona wzrostu włosów, a trwale je usuwa. Przeprowadzenie serii zabiegów charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością i pozwala na usunięcie praktycznie całego niechcianego owłosienia.

Długotrwały efekt zabiegu.

Zdecydowanie się na serię zabiegów przy użyciu lasera LightSheer® gwarantuje nam długo utrzymujący się efekt. Włosy można wyeliminować raz na zawsze. Należy jednak pamiętać, że po paru latach, w zależności od predyspozycji osobniczych po wykonanej serii może być potrzebne wykonywane zabiegów przypominających, które usuną nowe włosy (mieszki włosowe) które mogą się uaktywnić pod wpływem różnych czynników min. fizjologicznych.

Komfortowa procedura zabiegowa

Czasami można spotkać się ze stwierdzeniem, że depilacja laserowa jest bolesna. Zabieg depilacji laserowej nie można zaliczyć do tych relaksacyjnych. Natomiast klienci już od wielu lat decydują się na depilację LightSheer® z uwagi na najbardziej komfortowy i dający najlepszy efekt zabieg.

Metoda odpowiednia do zapobiegania problemowi wrastających włosów.

Depilacja LightSheer® to metoda, która jak żadna inna sprawdzi się w przypadku, kiedy borykamy się z problemem wrastających włosów. Jest to problem nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Następstwem problemu wrastających włosów mogą być torbiele, ropnie czy przetoki. Dlatego jeżeli występuje taki problem, to zabieg depilacji laserowej jest zalecany przez lekarzy z uwagi na wskazanie medyczne. Depilacja laserowa przeprowadzona w takim wskazaniu jest najlepszą profilaktyką w kierunku wrastających włosów, gdyż eliminowana jest przyczyna – czyli włos.

Ryzyko wystąpienia powikłań ograniczone do minimum przy zachowaniu odpowiednich procedur.

Depilacja laserowa LightSheer® jest metodą sprawdzoną i bezpieczną. Nie obciąża organizmu, a odpowiednio wykonana pozwala cieszyć się gładką skórą. Jeżeli są dochowane wszystkie procedury zabiegowe począwszy od wywiadu wykluczającego przeciwwskazania do zabiegu, omówienia zabiegu trwałej depilacji laserowej, zaleceniach postępowania po jak i przed zabiegiem, można z całą pewnością stwierdzić, że zabieg depilacji laserowej LightSheer® praktycznie nie powoduje żadnych powikłań.

Podsumowując, na depilację laserową LightSheer® warto się zdecydować, ponieważ zabieg przeprowadzony w rekomendowanym gabinecie przez certyfikowanych profesjonalistów będzie zarówno bezpieczny, komfortowy, ale przede wszystkim bardzo skuteczny.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej LaseroweWOW z Tarnowskich Gór.

Profumeria
Logo