Jak odróżnić podróbkę od oryginalnych perfum?

Kupując podrobione perfumy, możesz nie tylko poczuć się niesprawiedliwie potraktowany, ale również może to niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. Nieoryginalne zapachy często zawierają szkodliwe substancje, które mogą powodować różnego rodzaju alergie i dolegliwości skórne. Jak zatem odróżnić podróbkę od oryginalnych perfum? Tego dowiesz się w poniższym artykule. Miłej lektury!

Zwróć uwagę na cenę i opakowanie perfum

Jeśli chcesz sprawdzić, czy perfumy, które kupujesz, są oryginalne, zwróć przede wszystkim uwagę na ich cenę. Gdy wydaje się być zdecydowanie niższa od modeli dostępnych w wielu popularnych drogeriach, być może jest to oznaka tego, że zapach jest podróbką. Aby uchronić się od zakupu nieoryginalnych perfum, przyjrzyj się dokładnie ich opakowaniu. Jeśli w nazwie i opisie znajduje się błędnie napisane słowo, bądź celofan nie przylega prawidłowo do opakowania kartonika, niestety masz do czynienia z podrabianym produktem. 

Sprawdź numer seryjny perfum oraz ich przejrzystość i zapach

Choć wiele osób porównuje perfumy za pomocą numeru seryjnego, to należy pamiętać, że jest on najłatwiejszy do sfałszowania. Miej to zatem na uwadze. Oprócz tego, przyjrzyj się, czy powierzchnia flakonika jest gładka, bez bąbelków w szkle. Prawdziwe opakowanie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, dlatego z łatwością powinieneś je odróżnić. Pamiętaj również, że zapach w butelce powinien być całkowicie przejrzysty (pozbawiony osadu i różnic w odcieniach). Na dnie flakonika nie powinno być żadnych cząsteczek. 

Jak natomiast odróżnić podrabiany zapach? Ten oryginalny (sprawdź, jakie zapachy warto kupić: https://fashionpost.pl/jak-dobrac-perfumy) jest trwały i utrzymuje się na skórze przez wiele godzin. Podróbki charakteryzuje krótkotrwałość oraz posiadanie jedynie pierwszej nuty zapachowej. Zbliżony do oryginału zapach wyczuwalny jest tylko przez kilka minut. 

Profumeria
Logo