Jak zdobyć zwolnienie lekarskie przez telefon? [wyjaśniamy]

Uzyskanie zwolnienia lekarskiego w dzisiejszych czasach jest bardzo proste. Nie musimy nawet wychodzić z domu, aby otrzymać L4 od specjalisty, korzystając z cyfrowych rozwiązań. Istnieje możliwość zdobycia zwolnienia lekarskiego przez telefon, co znacznie oszczędza nasz czas i pieniądze! Jak zatem uzyskać zwolnienie L4 w taki sposób? O czym powinniśmy wiedzieć?

Zwolnienie lekarskie przez telefon

Rozwój cyfrowy na każdym kroku daje nam mnóstwo nowych możliwości. Dzięki niemu otrzymanie e-zwolnienia stało się proste i dostępne praktycznie dla każdego pacjenta. Zwolnienie lekarskie – jak zdobyć? W tym przypadku warto postawić na wypełnienie specjalnego formularza, który skutkuje umówieniem się do lekarza w formie telefonicznej po e-zwolnienie. Podczas choroby trudno jest spędzać wiele godzin w poczekalni w przychodni, dlatego z pomocą przychodzi telefoniczna konsultacja ze specjalistą!

Okazuje się, że zwolnienie lekarskie otrzymamy zaledwie w kilka chwil. W tym celu skorzystajmy z funkcji konsultacji lekarskich online, jakie są dostępne na platformach medycznych. W trakcie wypełniania formularza należy wskazać informacje o tym, od kiedy do kiedy potrzebujemy L4, gdzie pracujemy i jakie mamy dolegliwości. 

Zalety e-zwolnienia lekarskiego

Warto zauważyć, że e-zwolnienie lekarskie, uzyskane przez telefon, daje nam wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na otrzymanie zasiłku chorobowego i pielęgnacyjnego. Osoba chora w takim przypadku może liczyć na 80% wynagrodzenia, natomiast kobiety ciężarne i osoby po wypadkach w pracy uzyskują 100% wynagrodzenia. Pamiętajmy o tym, że przebywając na L4, pracodawca nie może nam zwolnić!

Jeżeli uzyskamy e-zwolnienie lekarskie po konsultacji telefonicznej, musimy je wykorzystać zgodnie z zaleceniami, pozostając w miejscu zamieszkania. Konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i przebywanie pod danym adresem oraz unikanie wykonywania pracy i czynności wymagających dużej siły fizycznej. Niekiedy pracownicy symulują choroby, tak aby wyjechać na wakacje lub wyremontować dom – takie oszustwo nie jest wskazane i może skutkować zwolnieniem z pracy.

Konsultacja telefoniczna ze specjalistą

Jak zdobyć zwolnienie lekarskie przez telefon? Wiemy już, że w takiej sytuacji niezwykle pomocne jest umówienie się na teleporadę. Do wyboru mamy konsultacje z wieloma specjalistami, którzy przeprowadzą z nami wywiad. Podczas trwania teleporady lekarz zbiera istotne informacje o stanie zdrowia pacjenta. Zazwyczaj pyta o przyjmowane lekarstwa, występujące objawy i dolegliwości, dotychczasowe leczenie, ewentualne wyniki dodatkowych badań, przewlekłe choroby, czy też ogólny stan fizyczny. 

Dzięki rozmowie lekarz może postawić diagnozę i zadecydować o tym, czy konieczne jest wystawienie zwolnienia lekarskiego online. Czasami trzeba wykonać dodatkowo badania, które pozwalają postawić konkretną diagnozę. Teleporada najczęściej nie trwa długo i daje pacjentowi ogromny komfort oraz wygodę. Nie musimy bowiem dojeżdżać do przychodni i godzinami czekać w kolejce na swoją wizytę u specjalisty!

Profumeria
Logo