Najważniejsze informacje o lekarzu medycyny pracy w Warszawie: Co powinieneś wiedzieć?

Medycyna pracy opiera się na zdrowiu i bezpieczeństwie pracowników w miejscu pracy. Ma ona na celu identyfikację oraz ocenę zagrożeń zawodowych, które mogą zagrażać zdrowiu pracowników. Celem medycyny pracy jest również wdrażanie odpowiednich środków profilaktycznych, aby wspomniane zagrożenia zminimalizować. Co wspólnego z tym wszystkim ma lekarz medycyny pracy?

Kim jest lekarz medycyny pracy?

Medycyna pracy to zarazem specjalizacja lekarska. W centrum zainteresowań tego specjalisty znajduje się wpływ środowiska pracy na zdrowie pracujących w nim pracowników. To właśnie lekarz medycyny pracy zleca, a następnie przeprowadza badania profilaktyczne. Ponadto zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką chorób zawodowych.

Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób wpisuje do wyszukiwarki internetowej słowa lekarz medycyny pracy Warszawa, szukając tego specjalisty. Bez wizyty u tego lekarza wiele osób nie ma szans na podjęcie pracy. Badania, jakie wykonuje lekarz medycyny pracy to: badania ogólnolekarskie, badania wzroku, audiometryczne badania słuchu, badania spirometryczne, badania laboratoryjne.

Lekarz medycyny pracy po przeprowadzeniu niezbędnych badań wystawia stosowny dokument, tak zwane orzeczenie lekarskie.

Co trzeba wiedzieć o badaniach pracowników?

Lekarz medycyny pracy w Warszawie dziś cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jak się okazuje, nie bez powodu. Medycyna pracy jest wręcz niezbędna w wielu sytuacjach, które dotyczą funkcjonowania w środowisku zawodowym.

Istnieją różne rodzaje badań medycyny pracy. Wyróżnia się badania wstępne (przeprowadzane przed rozpoczęciem pracy na konkretnym stanowisku), badania okresowe pracownika (orzeczenie lekarskie o zdolności do pracy), badania kontrolne pracownika (dla pracowników, którzy przez dłużej niż 30 dni są niezdolne do pracy z powodu choroby).

Skierowanie na badanie wstępne powinno zawierać następujące informacje: rodzaj badania, stanowisko pracy, opis warunków pracy. Skierowanie to musi być wystawione w trzech egzemplarzach. Jeden pracownik musi zachować dla siebie, drugi przekazać lekarzowi, a trzeci powinien znajdować się w aktach osobowych pracownika.

Gdzie zrobić badania medycyny pracy w Warszawie?

Takie badania, zresztą zgodnie z tym, na co wskazuje sama nazwa, wykonuje każda przychodnia medycyny pracy w Warszawie. Poza przychodniami są jeszcze małe prywatne gabinety lekarskie, w których też można wykonać tego typu badanie. Może tym zająć się tylko specjalista medycyny pracy w Warszawie, który posiada odpowiednie kwalifikacje. Wystarczy rozejrzeć się w Internecie, by znaleźć jednego z nich. Można też wybrać lekarza z polecenia. Najważniejsze, by miał on odpowiednie kwalifikacje.

Orzeczenie lekarskie jest bardzo ważnym dokumentem, niezbędnym dla osób, które przykładowo po długotrwałej chorobie zamierzają wrócić do pracy. Warto zatem mieć na oku lekarza, który świadczy tego typu usługi. Specjalisty tego należy szukać między innymi w profesjonalnym centrum medycyny pracy w Warszawie.

Profumeria
Logo