Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Rozszerzone, pękające naczynka to przypadłość wielu klientek gabinetów kosmetycznych. Te z nich, które pragną zredukować widoczność tzw. pajączków lub pozbyć się nawracającego rumienia, często decydują się na laseroterapię. Zabieg laserowego zamykania naczynek pojawia się więc w ofertach kolejnych klinik, które w tym celu wyposażają się w przeznaczony do jego wykonywania, specjalny sprzęt. Co warto wiedzieć o tym rodzaju laseroterapii? Jak wykonuje się zabieg laserowego zamykania naczynek i co jest do tego potrzebne?

Laserowe zamykanie naczynek — z jakimi problemami pozwala się uporać?

Wskazaniem do wykonania zabiegu laseroterapii w tym przypadku są zwłaszcza pękające naczynka oraz powracający rumień na twarzy. Rezultatem ich występowania jest nierówny koloryt skóry — występują na niej zaczerwienienia oraz widoczne „pajączki”. Dla wielu osób jest to istotny defekt estetyczny, nie tylko rzutujący na wygląd cery, ale i pogarszający samopoczucie. Na szczęście z problemem rumienia, żylaków czy pękających naczynek można uporać się dzięki laserom diodowym.

Na czym polega zabieg laseroterapii popękanych naczynek?

Do zamykania naczynek wykorzystuje się specjalne, precyzyjne lasery. Głowice zabiegowe tych urządzeń emitują wiązkę świetlną, która dociera pod skórę, gdzie następnie pochłaniana jest przez hemoglobinę, melaninę oraz wodę. Wytworzone przez promień ciepło podgrzewa naczynka krwionośne w obszarze zabiegowym, doprowadzając do ich obkurczenia i domknięcia. Poddane temu procesowi, przestają one być tak widoczne, a koloryt skóry nabiera bardziej jednolitego odcienia.

Co jest potrzebne do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Dzięki precyzyjnie dobranej mocy i długości fali można skutecznie oddziaływać na nawet drobne „pajączki”, nie naruszając przy tym pozostałych tkanek. Szeroki zakres tych parametrów pozwala dokładnie dostosować procedurę do potrzeb konkretnego klienta i specyfiki określonego obszaru zabiegowego. Dobry laser to podstawa skutecznych zabiegów zamykania naczynek, dlatego zaopatrzenie się w niego to absolutna konieczność dla gabinetów medycyny estetycznej czy salonów kosmetycznych.

Jak wybrać lasek do zamykania naczynek?

Rynek technologii kosmetologicznych nieustannie się rozwija, dostarczając coraz to nowszych sposobów na walkę z rozmaitymi defektami estetycznymi twarzy i ciała. Choć lasery goszczą na nim już od jakiegoś czasu, nadal są jednym z najchętniej wykorzystywanych sprzętów. Oczywiście, znalezienie urządzenia do laseroterapii to nie wszystko — przed zakupem musimy upewnić się, że jest ono bezpieczne, ma niezbędne certyfikaty i pochodzi z oferty zaufanego dostawcy. Sprzedawca powinien również pomóc nabywcy w zrozumieniu funkcjonalności i sposobu obsługi sprzętu, organizując szkolenie.

Skuteczne, atestowane lasery do zamykania naczynek można nabyć w polskich hurtowniach kosmetycznych, na przykład w Cosmed24. Ofertę urządzeń do laseroterapii tego sprzedawcy znajdziesz na stronie http://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/do-zamykania-naczynek

Profumeria
Logo